Bilety lotnicze linii Alitalia

Alitalia jest największym i najbardziej doświadczonym włoskim przewoźnikiem powietrznym. Cieszy się szczególnym zaufaniem Watykanu - z samolotów linii korzystają papieże podczas większości pielgrzymek. Priorytetem Alitalii jest nieustanny rozwój; przedsiębiorstwo znane jest z częstego modernizowania floty i stałego dostosowywania sieci połączeń do zapotrzebowania pasażerów.
  • Rok powstania: 1946
  • Liczba samolotów: 147
  • Liczba miejscowości docelowych: ponad 90
  • Działalność w Polsce: Warszawa

Dostępne promocje

Sprawdź dostępność promocji

Pasażerowie (maksymalnie 9 osób)

Rezerwacja telefoniczna biletów lotniczych

- 801 011 110
4832 728 30 18
opłata wg stawki operatora

- Godziny pracy infolinii:
pon-sob: 8:00-20:00
nd: 12:00-20:00

Płatności

- Bezpieczeństwo transakcji

W trosce o bezpieczeństwo Państwa danych transakcje dokonywane na naszych stronach są szyfrowane.

- Dostępne formy płatności

Akceptujemy zarówno karty kredytowe VISA, MasterCard, JCB, AmericanExpress oraz tradycyjne przelewy bankowe.

Początki funkcjonowania włoskich linii lotniczych Alitalia nie były szczególnie imponujące - w pierwszym roku firma przewiozła 10 tysięcy osób. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku liczba ta była ponad 1000 razy wyższa.

Alitalia to linie lotnicze, których początki sięgają roku 1946 r. W przeciwieństwie do innych przewoźników działających w tej samej branży, rozwijały się one niezwykle szybko, połączenia zaoceaniczne uruchamiając już po dwunastu miesiącach działalności. Dziś są one jednym z największych przedsiębiorstw w swoim rodzaju - zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

W ofercie linii Alitalia znajdziemy dziś ponad osiemdziesiąt miejscowości docelowych, obejmujących trzydzieści osiem państw. Przeloty świadczone są na pokładach ponad stu pięćdziesięciu maszyn - każda z nich prezentuje doskonały stan techniczny. Firma jest często wybierana przez pasażerów z każdej części świata. Alitalia cieszy się szczególnym zaufaniem Watykanu - jeżeli papież organizuje pielgrzymkę, w większości przypadków korzysta z usług włoskiego przewoźnika.

Najlepsze bilety lotnicze na przelot liniami Alitalia znajdziesz w portalu MySky.pl.